Advantec Sp. z o.o., ASTEC Sp. z o.o., ASTOR Sp. z o.o., IBM Polska Sp. z o.o., IdeaSystems Sp. z o.o., MaxElektronik S.A, MetaPack Poland Sp. z o.o., Monster&Devices, Perceptus Sp. z o.o., REC Polska Sp. z o.o.
Dynamicznie rozwijające się technologie komputerowe, informacyjne oraz internetowe doprowadziły do rewolucji w gospodarce nadając jej nowy globalny wymiar określany mianem Biznesu Elektronicznego. Pośród podstawowych gałęzi Biznesu Elektronicznego można między innymi wymienić: analitykę biznesową, komunikację elektroniczną, bankowość i handel elektroniczny, reklamę internetową, usługi w chmurach obliczeniowych, media społecznościowe oraz E-learning. Prowadzenie działalności gospodarczej przy użyciu systemów informatycznych stanowi obecnie podstawę rozwijającego się dynamicznie społeczeństwa informacyjnego. Jednocześnie wielu pracodawców wskazuje na pogłębiający się niedobór wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej potrafiącej tworzyć i obsługiwać systemy informatyczne oraz technologie internetowe wspierające prowadzenie działalności gospodarczej. Celem kształcenia na kierunku Biznes Elektroniczny jest przygotowanie specjalistów posiadających wiedzę, umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub uzyskania atrakcyjnej pracy w obszarze wytwarzania e-produktów i świadczenia e-usług.
Innowacyjny kierunek studiów związany z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi i internetowymi z perspektywą atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy.
Studia o profilu praktycznym, zapewniające semestralną praktykę zawodową w wiodących w branży przedsiębiorstwach krajowych i korporacjach międzynarodowych.
Ponad 1000 godzin zajęć praktycznych w doskonale wyposażonych laboratoriach specjalistycznych realizowanych przez kadrę posiadającą doświadczenie praktyczne.
Możliwość kontaktu z przedsiębiorcami i realizacji dyplomów inżynierskich w firmach z regionu i nie tylko.
Możliwość poznania komercyjnych systemów informatycznych stosowanych w Biznesie Elektronicznym dostarczanych przez wiodących producentów tj. IBM, SAP, SAS, Cisco czy Microsoft.
Zajęcia z zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw ukierunkowane na prowadzenie startupów, co daje ogromne szanse na sukces własnej firmy.
Możliwość otrzymania nagrody na założenie własnej innowacyjnej firmy związanej z technologiami ICT.
Potrafi modelować i analizować procesy biznesowe.
Potrafi użytkować systemy informatyczne klasy korporacyjnej (ERP, CRM, SCM).
Zna i potrafi stosować rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo w systemach przechowywania danych oraz systemach teleinformatycznych.
Umie projektować i tworzyć hurtownie danych oraz systemy analityczne (OLAP).
Potrafi składować, przetwarzać i analizować duże zbiory danych (Big Data), w tym dane przestrzenne (GIS).
Potrafi praktycznie wykorzystywać metody i narzędzia inżynierii danych, w tym techniki analitycznej statystyki, uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji w połączeniu z technologiami wizualizacji, optymalizacji, baz danych, pozyskiwania wiedzy i narzędziami prototypowania.
Posiada umiejętność wykorzystania technologii mobilnych i przetwarzania w chmurze na potrzeby systemów korporacyjnych i E-biznesu.
Potrafi wykorzystać technologie internetowe w działalności biznesowej i marketingowej.
Potrafi zarządzać zespołem projektowym z wykorzystaniem właściwych metod i narzędzi informatycznych.
Potrafi zaprojektować biznes plan dla firmy innowacyjnej.
Wieloletnia i wielotorowa współpraca pomiędzy WEIT oraz firmą IBM Polska ma na celu jak najlepsze przygotowanie studentów i absolwentów WEIT, do pracy z najnowszymi technologiami informatycznymi. Od samego początku nasza Firma czynnie uczestniczyła w przygotowaniu założeń kierunku Biznes Elektroniczny, po to aby wiedza zdobywana przez studentów była przydatna na wymagającym rynku pracy. „Inicjatywa Akademicka IBM” stworzona została przez naszą Firmę, w celu wsparcia studentów i nauczycieli akademickich, oferując darmowy dostęp do oprogramowania IBM, materiałów szkoleniowych i podręczników, licencjonowanych do celów dydaktycznych i naukowych. Firma IBM organizuje Imprezy typu IBM Academic Day, prowadzone przez specjalistów, w czasie których omawiane są najbardziej interesujące studentów trendy w nowoczesnym IT. IBM organizuje również edukacyjne praktyki studenckie, w ramach których studenci zdobywają niezbędne doświadczenie oraz mają możliwość pracy z technologiami IBM w środowiskach wirtualnych. Studenci mają również możliwość zapoznawania się od środka z funkcjonowaniem tak dużej firmy jak IBM Polska.
Jarosław Jackowiak Technology Manager Academic Initiative Architect IBM Polska Sp. z o. o. Oddział w Poznaniu
W ramach umowy zawartej w 2014 roku pomiędzy WEITUZ oraz firmą MetaPack Poland Sp. z o.o. rozwijana jest współpraca, mająca na celu jak najlepsze przygotowanie studentów Wydziału, do pracy z najnowszymi technologiami informatycznymi na wymagającym rynku pracy. Szczególnie w obszarach związanych z zastosowaniem informatyki i biznesu elektronicznego. MetaPack Ltd. jest dostawcą rozwiązań do zarządzania procesem wysyłki dla wiodących przedsiębiorców handlowych z branży E-Commerce i sprzedaży wielokanałowej. MetaPack Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Zielonej Górze, odgrywa rolę ośrodka tworzenia oprogramowania dla grupy i bierze udział w tworzeniu nowych produktów i rozwijaniu już istniejących dla całej grupy MetaPack. MetaPack Poland, jako jedna z nielicznych zielonogórskich firm posiada status Złotego Partnera Microsoft, a zespoły projektują oprogramowanie z wykorzystaniem najnowszych technologii, narzędzi i metodyk. W roku akademickim 2014 – 2015 współpraca realizowana jest w formie Akademii – MetaPack IT Academy. W trakcie spotkań omawiane są najbardziej interesujące studentów trendy w nowoczesnym IT oraz E-Commerce. W czasie wykładów i warsztatów możliwe jest spotkanie się z pracownikami firmy MetaPack oraz skorzystanie z ich branżowego doświadczenia.
Marcin Wójcicki Prezes Zarządu MetaPack Poland Sp. z o.o. Zielona Góra
Firma Astec jest silnie związana z zielonogórskim środowiskiem akademickim, z którego wywodzi się wielu naszych pracowników, w szczególności absolwentów WEIT. Od początku swojego istnienia nasza firma dostrzegała potrzebę wykorzystania zarówno wiedzy pracowników naukowych, jak i energii studentów kierunku Informatyka. Dlatego z dużym zainteresowaniem obserwujemy wszelkie inicjatywy mające na celu poszerzanie oferty dydaktycznej Wydziału szczególnie, gdy proponowany program kształcenia uwzględnia bieżące trendy w dziedzinie ICT i stanowi odpowiedź na potrzeby rynku. Program kształcenia dla kierunku Biznes Elektroniczny ponad wszelką wątpliwość wyposaży przyszłych specjalistów i menedżerów w wiedzę, kompetencje i umiejętności skutecznego oraz efektywnego wdrażania i prowadzenia projektów z obszaru handlu elektronicznego. Firma Astec będzie niewątpliwie miała swój udział w rozwijaniu potencjału tkwiącego w studentach Wydziału. Oferujemy stosownie rozbudowany i dopasowany do potrzeb studentów system praktyk, który uwzględnia udział w rzeczywistych projektach. Mamy również specjalny program, dzięki któremu studenci mogą zdobywać doświadczenie praktyczne. Powyższe rozwiązania pozwalają poznać naszą firmę i uzyskać wiedzę na temat naszej codziennej pracy. Zapraszamy studentów.
Michał Wendrowski Dyrektor Komercyjny Astec IT Services Sp. z o.o. Zielona Góra http://www.astec.net/