Studia magisterskie
Profil: | ogólnoakademicki |
Tryb: | stacjonarny, niestacjonarny |
Język nauczania: | polski |
Partnerzy kierunku: | Astor Sp. z o.o., Inblue Polska Sp. z o.o., Mazel MH Mazurkiewicz Sp. j., Siemens Sp. z o.o. |
Profil: | ogólnoakademicki |
Tryb: | stacjonarny, niestacjonarny |
Język nauczania: | polski |
Partnerzy kierunku: | Astor Sp. z o.o., Inblue Polska Sp. z o.o., Mazel MH Mazurkiewicz Sp. j., Siemens Sp. z o.o. |
Automatyka i robotyka to jedne z najchętniej wybieranych studiów technicznych w Polsce. Nie ma w tym niczego dziwnego biorąc pod uwagę, że ten kierunek stanowi obecnie jedną z najbardziej perspektywicznych dziedzin inżynierskich na świecie. Wynika to z gwałtownie rosnącego zapotrzebowania przemysłu na dobrych specjalistów potrafiących nie tylko projektować, uruchamiać i eksploatować nowoczesne systemy automatyki, ale również radzących sobie z instalacją i obsługą zautomatyzowanych stanowisk produkcyjnych, a w szczególności stanowisk wyposażonych w roboty przemysłowe. W ostatnich latach ten trend jest doskonale widoczny także i w Polsce, gdzie nowoczesne firmy oferują możliwość bardzo ciekawej pracy i atrakcyjnej kariery inżynierom projektującym i nadzorującym zautomatyzowane systemy wytwarzania i montażu, a także monitorowania procesów technologicznych i systemów wytwórczych. Studia oferuje możliwość spełnienia się kandydatom zainteresowanym konstruowaniem nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz wykorzystaniem systemów komputerowych w sterowaniu produkcją, również w oparciu o nowoczesną wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji. Uniwersalne przygotowanie absolwentów kierunku, obejmujące automatykę, robotykę i informatykę, stanowi wielki atut na rynku pracy.
Dr hab. inż. Wojciech Paszke, prof. UZ
tel.: (68) 328 2538
pokój 411a w A-2
e-mail: W.Paszkeiee.uz.zgora.pl
FotoGal_AIR_II marek_lalko-0389.jpg marek_lalko-0394.jpg marek_lalko-7867.jpg marek_lalko-7883.jpg marek_lalko-7899.jpg marek_lalko-8089.jpg marek_lalko-8101.jpg marek_lalko-8115.jpg marek_lalko-8154.jpg marek_lalko-8173.jpg marek_lalko-8200.jpg marek_lalko-8223.jpg
Absolwent studiów uzupełniających II stopnia Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki posiada zaawansowaną wiedzę i umiejętności potrzebne do podjęcia pracy związanej z projektowaniem, uruchamianiem oraz eksploatacją nowoczesnych i klasycznych układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych i pozaprzemysłowych. Posiada dużą wiedzę specjalistyczną z zakresu sterowania procesów przemysłowych, komputerowych systemów automatyki, systemów diagnostyki, sztucznej inteligencji, budowy elementów i urządzeń automatyki, sterowania i oprogramowania systemów robotyki przemysłowej i usługowej oraz projektowania systemów wspomagania decyzji. Obejmując wiedzę z zakresu informatyki, elektroniki i mechaniki, program kształcenia daje dobrą podstawę do rozwiązywania złożonych interdyscyplinarnych problemów z zakresu automatyki i robotyki w przemyśle. W konsekwencji, absolwent jest przygotowany zarówno do kierowania zespołami w jednostkach przemysłowych oraz projektowych, jak i do pracy naukowo-badawczej. Posiada bardzo dobre przygotowanie do pracy w instytutach naukowo-badawczych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych, mogąc podjąć pracę zarówno w zakładach przemysłowych, jak i w ośrodkach badawczych związanych z przemysłem elektrotechnicznym, elektronicznym, chemicznym, maszynowym, przetwórstwa materiałów, spożywczym, oraz ochrony środowiska, a także w małych i średnich przedsiębiorstwach zatrudniających inżynierów z zakresu automatyki i technik decyzyjnych. Absolwent jest przygotowany do projektowania zautomatyzowanych układów napędowych w przedsiębiorstwach produkujących lub dostarczających sprzęt automatyki, projektujących lub eksploatujących przemysłowe układy automatyki, oraz konstruujących systemy pomiarowe na potrzeby automatyzacji i robotyzacji oraz automatyzacji badan eksperymentalnych. Posiada również gruntowną wiedzę z zakresu projektowania i eksploatacji zautomatyzowanych systemów pomiarowych oraz monitorujących, wykorzystujących metody i techniki komputerowe; tworzenia i rozwijania specjalistycznego oprogramowania na potrzeby sterowania procesami produkcyjnym i zarządzania oraz nadzoru nad eksploatacją komputerowych i klasycznych, zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów przemysłowych.